ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

Керівникам підприємств,

установ та організацій – споживачам теплової енергії (лікувальним, дошкільним, навчальним та іншим закладам соціального призначення) Донецької області

Щодо підготовки теплових господарств

до роботи в опалювальний період

2020-2021 років

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

Продовжити

Про початок опалювального періоду 2019-2020 років на території району

  В.о. голови Волноваської  райдержадміністрації О.Сидоренко прийнято розпорядження від 03 вересня 2019 року № 410 «Про початок опалювального періоду 2019-2020 років на території району» (далі – розпорядження),  яке зареєстроване в Головному територіальному управлінні юстиції у Донецькій області 25 вересня 2019 року № 273/2986. Розпорядженням передбачається розпочати опалювальний період 2019-2020 років для споживачів району з 16 жовтня 2019 року. У разі зниження середньої добової температури зовнішнього повітря до 8 град. С  протягом трьох діб, розпочати включення систем опалення.

«Як заощадити електричну енергію за допомогою комп'ютерної техніки».

В сучасних квартирах встановлено величезну кількість побутових приладів, що працюють від електричної мережі: телевізори, чайники, праски, радіоприймачі та багато іншого. Багато споживачів недооцінюють втрати електроенергії, через встановлене у них комп’ютерне обладнання. Чим менш економічні ці пристрої, тим більше витрат має споживач.

Економія енергії - це допомога природі через зменшення виробництва енергії і зменшення викидів, для цього не потрібно надзусиль – кожен з нас може внести свою долю в «зелений» рух.

Після завершення роботи, перегляду новин або фільмів у інтернеті, у разі якщо вам тривалий час непотрібен комп’ютер, його необхідно вимикати з електричної мережі разом з монітором, при можливості, виймаючи вилку з подовжувача або розетки. Це дозволяє забезпечити недопущення споживання енергії в режимі очікування.

Операційна система комп’ютера має можливість проводити регулювання параметрів енергоспоживання або автоматичне відключення комп’ютеру, які можна адаптувати для свого робочого режиму. Крім цього, дуже важливо вимикати комп’ютер на той час, коли він не буде використовуватися. Це відноситься і до тих, хто звик ввечері вимикати комп’ютер не вимикаючи дисплея.

Показники енергоспоживання для будь-якого комп’ютера чи ноутбука можна налаштувати і вручну: натиснути на праву кнопку миші на екрані, вибрати вкладку «Параметри екрану» - розділ «Живлення та сплячий режим», натиснути «Додаткові параметри живлення». Для мінімального споживання рекомендуються такі параметри:

Параметри роботи

від електромережі

від акумулятора

Погашення екрану

15 хв.

5 хв.

Відключення жорсткого диску

20 хв.

10 хв.

Режим очікування

30 хв.

15 хв.

Сон

1 год.

30 хв.

При виборі нового комп’ютера варто перевірити наявність знаку Energy Star на етикетці системного блоку.

 

Європейська комісія Energy Star надає детальну інформацію про екологічне маркування, а також про споживання енергії сучасними офісними комп’ютерами на сайті www.eu-energystar.org. На цьому веб-сайті є калькулятор для підрахунку енергії, яку споживає комп’ютер, монітор і проекційне обладнання в компаніях та в громадському секторі, а також в кінцевих споживачів. Він дозволяє детально порівняти споживання енергії і загальні витрати, враховуючи багато факторів.

Приклад споживання електричної енергії комп’ютером:

 

Офісний комп’ютер

Потужний ігровий комп’ютер

Сумарна електрична потужність компонентів комп’ютера та монітора

0,4 кВт

0,8 кВт

Споживання електричної енергії у годину

0,4 кВт*год

0,8 кВт*год

Витрати на роботу комп’ютера за годину

0,4 грн.

0,8 грн.

Споживання електроенергії за умови роботи

5 годин на добу

2 кВт*год

4 кВт*год

Споживання електроенергії за місяць

60 кВт*год

120 кВт*год

Витрати роботу комп’ютера за місяць

60 грн.

120 грн.

Якщо кожен власник комп’ютерної техніки буде відключати свій комп’ютер або переводити його у режим сну на час коли він йому не потрібен, це приведе до величезної економії електроенергії. Згідно сайту «Вікіпедія» на планеті близько 3 885 567 619 користувачів інтернету, якщо кожен користувач заощадить 5 кВт*год електроенергії у місяць, це збереже понад 15 000 000 000 кВт*год електроенергії, що можна порівняти з річним виробництвом електроенергії у таких державах, як Словенія або Киргизія.

Україна – Німеччина: спільні «зелені» проекти активізують двосторонні економічні процеси та посилять енергобезпеку

У складі офіційної делегації України до Німеччини на чолі із Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом Голова Держенергоефективності Сергій Савчук взяв участь у III Українсько-німецькому бізнес-форумі.

Форум, присвячений досягненням та планам партнерства двох країн, відкрили Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман і Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Поглиблення секторальної взаємодії – пріоритет. Серед важливих напрямів співпраці також залишаються енергоефективність, відновлювана енергетика та сфера генерації енергії із сміття.

«Для нас вкрай важлива підтримка Німеччини, яка у 2017 р. увійшла у ТОП-5 країн за найбільшим обсягом «зелених» інвестицій. За даними міжнародної організації "REN21", cтаном на кінець 2017 р. Німеччина - у трійці країн-лідерів за загальною потужністю відновлюваної електроенергетики (112 ГВт)», - розповів С.Савчук.

Також Німеччина неодноразово фіксувала рекордні обсяги виробництва електроенергії саме з відновлюваних джерел.

Україна, у свою чергу, створила сприятливе законодавче підгрунтя та бізнес-клімат у «зеленій» тепло- та електроенергетиці. Завдяки цьому за останні 4 роки у цю сферу інвестовано більше 1,4 млрд євро.

«На цьому ми не зупиняємося, а працюємо над низкою нових законопроектів і, головне, над впровадженням сучасної моделі розвитку «зеленої» енергетики – системи аукціонів. Підтримку та консультації у цій сфері активно надають експерти, зокрема, Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA), Світового банку, Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), Міжнародної фінансової корпорації (IFC) та інші гравці ринку», - прокоментував С.Савчук.

Перспективними для німецького бізнесу є проекти у всіх секторах «зеленої» енергетики, генерації енергії з біогазу та сміття, а також щодо впровадження енергоменеджменту та енергосервісу у бюджетних установах, об’єктах органів влади і промисловості.

«Безперечно, ми цінуємо та готові посилювати співпрацю з міністерствами, відомствами та фінансовими установами Німеччини у зазначених сферах», - підсумував Голова.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

Німеччина – стратегічний партнер України у впровадженні реформ у сфері енергоефективності та «чистій» енергетиці

Здобутки та плани співпраці України та Німеччини у сфері енергоефективності та «чистій» енергетиці – серед важливих питань Десятого засідання Українсько-німецької групи високого рівня з економічного співробітництва, що відбулося 28 листопада у м. Берлін (Німеччина).

«Уряд Німеччини через проекти Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) надає значну підтримку та допомогу Україні у розвитку «чистої» енергетики та енергоефективності у різних секторах економіки», - повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Сергій Савчук зауважив: «Спільно з GIZ ми працюємо над імплементацією ключової 27-ої Директиви ЄС щодо енергоефективності, а саме – стосовно законодавчого врегулювання впровадження енергоаудиту та систем енергоменеджменту, а також підвищення енергоефективності будівель органів влади».

Крім цього, об’єднавши зусилля Держенергоефективності, Проекту GIZ «Створення енергетичних агентств в Україні», Всеукраїнської агенції сталого розвитку та інвестицій, Українсько-данського енергетичного агентства, розроблено та запроваджено Інтерактивну карту «UA MAP» (http://uamap.org.ua), де для інвесторів опубліковано понад 100 потенційних перспективних «зелених» проектів на суму більше 4 млрд євро.

Також серед важливих спільних напрямів роботи:

  • підвищення енергоефективності у муніципалітетах;
  • стимулювання промислових підприємств до енергоефективності;
  • розвиток сфери енергетичної утилізації сміття.

Водночас, за останні 4 роки Україна доклала максимум зусиль для активізації розвитку відновлюваної енергетики. У результаті «зелена» енергетика акумулювала більше 1,4 млрд євро інвестицій. Це суттєвий внесок в економіку країни та енергозабезпечення українських міст.

Стрімке введення нових об’єктів «чистої» енергетики потребує наявності балансуючих потужностей. Саме встановлення електроакумулюючих систем дасть змогу покращити стабільність мережі та енергоефективність постачання електроенергії.

Як пояснив Голова, впровадження пілотного проекту, наприклад, із встановлення дахової сонячної електростанції разом із електроакумулюючою системою дозволить:

- напрацювати шляхи децентралізації виробництва електроенергії;

- запровадити оптимізацію управління «зеленими» об’єктами.

«Зважаючи на значний досвід Німеччини у розвитку відновлюваної енергетики, а також достатній ресурсний потенціал, наявність діючих стимулів та потребу у зменшенні енергозалежності України, ми розглядаємо можливість розширення партнерства саме у відновлюваній енергетиці», - підсумував Сергій Савчук.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

Акція «День без автомобіля»

22 вересня в Україні щороку проводиться Міжнародний День без автомобіля (World Car - Free Day).

         В цей день автомобілістам і мотоциклістам пропонується хоча б на один день відмовитися від використання споживаючих паливо транспортних засобів та пересісти на велосипед або на екологічно чистий комунальний електричний транспорт.

         Традиція проводити День без автомобіля розпочалася в Англії з 1997 року, а ще через рік пройшла у Франції. Тоді цей день відзначило лише близько двох десятків міст та сіл, але вже в 2001 році до руху офіційно приєдналися більше тисячі міст в 35 країнах світу.

         На теперішній час, по приблизним підрахункам, в цій акції щорічно приймають участь близько 100 мільйонів людей в 1,5 тисячах міст світу.  

           Пропонуємо Вам приєднатися до цієї акції та залучити до участі в ній своїх близьких та знайомих.

           Зробимо наш район чистим!       

Фінсько-український трастовий фонд надаватиме фінансування для підготовки «зелених» проектів

Фінляндія та Україна об’єднали зусилля і заснували спільний фонд для розробки проектів у відновлюваній енергетиці та енергоефективності.

«Фінсько-український трастовий фонд - результат плідної співпраці МЗС Фінляндії та Держенергоефективності, започаткованої підписанням відповідного Меморандуму у 2017 р. під час візиту Президента України П. Порошенка до Фінляндії», - пояснив Костянтин Гура, радник Голови Держенергоефективності, презентуючи Фонд на семінарі щодо кращих механізмів розвитку «чистої» енергетики на основі досвіду скандинавських країн.

Продовжити

  • Ban Pr
  • Ban Urad
  • Ban Vr
  • Ban Don

© 2020  Волноваська районна державна адміністрація. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.

logo
Донецька область,
   м. Волноваха, вул. Героїв 51 ОМБр, 1
  +38(06244) 4-14-37