У 2016 році Волноваський район прийняв участь у програмі Європейського інвестиційного банку «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України», яка передбачає надання коштів для відновлення і розвитку об’єктів соціальної сфери.
В рамках цієї програми прийнято постанову Кабінету Міністрів від 25.11.2015 року № 1068, якою по Волноваському району затверджено 4 проекти, а саме: Капітальний ремонт ЗОШ № 1 і ЗОШ № 3, заміна вікон в 10-ти школах району (Валер’янівська, Краснівська, Бугаська, Гранітненська, Старогнатівська, Донська, Рівнопільська, Волноваська № 7, Миколаївська, Новотроїцька № 4) та капітальний ремонт будівлі Володимирівської амбулаторії для розміщення ВПО.
Загальна вартість проектів складає 37,6 млн.грн.
В цьому році підготовлено проекти угод про передачу коштів та розроблено тендерну документацію; всі документи відправлені на узгодження до Міністерства регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України.
В рамках Програми, експертами ПРООН в Україні, разом з представниками управління економіки райдержадміністрації, відділу освіти райдержадміністрації, КУОЗ «Волноваський РЦПМСД» 7-8.08.2018 року було проведено обстеження всіх об’єктів, що увійшли до Програми, в тому числі фотофіксація поточного стану будівель.
За підсумками обстеження спеціалісти ПРООН підготують звіт, де будуть відображені висновки і рекомендації
.
З метою подолання наслідків конфлікту у східній частині України, включаючи вирішення потреб внутрішньо переміщених осіб, 22 грудня 2014 року було підписано Фінансову угоду між Україною та Європейським інвестиційним банком на залучення кредитних ресурсів у розмірі 200 млн.євро. В рамках Проекту “Надзвичайна кредитна програма для відновлення України” 20 квітня 2015 року вищезгадану угоду ратифіковано законом України №346-VIII, який 13.05.2015 набув чинності.
Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України проведено роботу з місцевими органами виконавчої влади для забезпечення належної підготовки ними субпроектів з відновлення пошкодженої інфраструктури та вирішення проблем ВПО.
Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) - державна фінансова установа Європейського Союзу, що надає довгострокові кредити відсталим регіонам і країнам.
ЄІВ був заснований у 1958 році відповідно до Римської угоди про створення Європейської економічної спільноти. Будучи створеним для фінансування фізичної інфраструктури країн-членів ЄС і забезпечення капіталовкладень у менш розвинуті сфери ЄС, ЄІВ у даний час став однією з найбільших міжнародних фінансових установ у світі.
ЄІВ надає кредити країнам-членам ЄС та іншим 140 країнам світу — так званим країнам-партнерам, а також приватним компаніям.
Крім цього, Європейський інвестиційний банк сприяє вирішенню та інших завдань:
- допомога в стабільному і гармонійному розвитку спільного ринку в інтересах Співтовариства;
- оновлення і перетворення підприємств і галузей з метою розвитку спільного ринку;
- розробка нових видів діяльності на благо Товариства.
Кредити Європейського інвестиційного банку найчастіше можуть бути спрямовані на такі сфери, як енергетика, транспорт, телекомунікації та ін.
Структура Європейського інвестиційного банку представлена керівними органами: Радою керуючих, куди входять міністри фінансів країн Європейського Союзу, Директоратом і Правлінням в особі президента і його заступників. Офіс розташований в Люксембурзі, в Європейському кварталі.
Члени ЄІБ - це держави, які одночасно є членами Європейського Союзу. Статутний капітал банку формується за рахунок внесків країн, які є учасниками ЄС. Також ЄІБ активно використовує залучені кошти, які формуються за рахунок випуску облігацій на міжнародному та внутрішньоєвропейському грошових ринках.