П Р О Т О К О Л № 3

засідання спостережної комісії при Волноваській райдержадміністрації

26.09.2019 року                                                м. Волноваха

                                                                           мала зала

                                                                           райдержадміністрації

                                                                           13:00

Прийняли участь у засіданні

СИДОРЕНКО                                          перший заступник

Ольга Людвігівна                                    голови райдержадміністрації,

                                                                  голова комісії

ОСІННЯ                                                   головний спеціаліст сектору з

Валерія Вікторівна                                  питань запобігання корупції

                                                                  та взаємодії з правоохоронними

                                                                  райдержадміністрації, секретар

                                                                  комісії

Члени спостережної комісії

 

ГОНЧАРОВА

Марія Іванівна

голова районної ради ветеранів України

ГРОМ

Зоя Анатоліївна

начальник служби у справах дітей райдержадміністрації

ГРУЗДЄВ

Олександр Георгійович

в.о. голови правління благодійного фонду «Я-Волноваха»

КУЧЕРЕНКО

Юрій Олексійович

Директор Волноваського районного центру зайнятості

СЕЧИНА

Вікторія Миколаївна

Директор районного центру, соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

ТАРАШ

Лідія Євгенівна

в.о. редактора суспільно-політичної районної газети Волноваського району «Наше слово»

 

Запрошені:

 

БАБЕНКО

Маріана Миколаївна

Головний спеціаліст відділу внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю

ГОЛУБ

Олена Валентинівна

Старший інспектор Волноваської районної філії Державної установи «Центр пробації» в Донецькій області

СЕЛІН

Євгеній Євгенійович

Заступник начальника сектору превенції

   

Порядок денний:

 1. Про порядок денний засідання спостережної комісії при Волноваській райдержадміністрації.
 2. Стан злочинності серед осіб, які повернулись з місць позбавлення волі.
 3. Про соціальний захист осіб, які повернулись з місць позбавлення волі.
 4. Про сприяння в організації трудового влаштування осіб, звільнених від відбування покарань.
 5. Про організацію виховної та профілактичної роботи з молоддю та дітьми, які звільнені від відбування покарань з випробуванням.
 6. Про надання спеціалістами Волноваського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді соціально-педагогічних, інформаційних послуг особам, які звільнені з місць позбавлення волі по закінченню терміну відбування покарань, та особам, засуджені до покарань.

І. СЛУХАЛИ:

Про порядок денний засідання спостережної комісії при Волноваській райдержадміністрації.

ДОПОВІДАЛА:

Сидоренко О., яка повідомила про порядок денний, чинні законні підстави роботи спостережної комісії при Волноваській райдержадміністрації (далі – комісія).

ВИРІШИЛИ:

 1. Інформацію прийняти до відома, розпочати роботу комісії згідно порядку денного;
 2. Секретарю комісії за результатами засідання, інформацію розмістити на сайті райдержадміністрації;
 3. Секретарю комісії про роботу спостережної комісії інформувати громадськість через засоби масової інформації.

Голосували: «За» одноголосно

ІІ. СЛУХАЛИ:

Стан злочинності серед осіб, які повернулись з місць позбавлення волі.

ДОПОВІДАЛА:

Голуб О., яка повідомила присутнім, що порівняно з минули роком значно виріс показник скоєння злочинів неповнолітніми особами. З початку 2019 року на облікув «Центрі пробації» знаходиться 8 неповнолітніх, з неповних сімей – 6, двоє в повних сім’ях. Повторні злочини скоїла одна неповнолітня особа.

ВИСТУПИЛИ:

Гром З., звернула увагу присутніх членів комісії    на те що неповнолітні які скоюють злочини мають психічні вади, розумову відсталість. Представники служби питання роботи з неповнолітніми тримають на постійному контролі, в разі скоєння злочинів такими особами та у випадку судового розгляду справ, постійно делегують представника служби у справах дітей для участі в засіданні. Стосовно кожного виявленого випадку повідомляють Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Сидоренко О., зазначила, що на теперішній час формат роботи спостережної комісії інший та стан злочинності зростає, у більшості випадків злочини скоюють підлітки з неблагонадійних сімей. Звернула увагу присутніх, що згідно чинного Законодавства працівники, які відповідальні за роботу з проблемними сім’ями, можуть проводити з даною категорією сімей тільки профілактичні заходи, що не дає позитивного результату. Запропонувала присутнім розробити подальший план дій по роботі з неблагонадійними сім’ями.

ВИРІШИЛИ:

 1. Інформацію прийняти до відома;
 2. Членам спостережної комісії внести пропозиції, щодо підвищення якості роботи з неблагонадійними сім’ями.

Голосували: «За» одноголосно

ІІІ. СЛУХАЛИ:

Про соціальний захист осіб, які повернулись з місць позбавлення волі.

ДОПОВІДАЛА:

Заіченко С.,повідомила членам комісії, що з початку року до УСЗН не особи які звільнились не звертались до УСЗН. Зазначила, що дана категорія населення не має пільг, які можуть отримати в УСЗН та робота з ними ведеться на загальних підставах.

ВИРІШИЛИ:

 1. Інформацію прийняти до відома;
 2. У разі звернення звільнених осіб до УСЗН надавати допомогу в межах повноважень управління.

 

Голосували: «За» одноголосно

ІV. СЛУХАЛИ:

Про сприяння в організації трудового влаштування осіб, звільнених від відбування покарань.

ДОПОВІДАВ:

Кучеренко Ю., який повідомив, що з метою забезпечення загального рівня безпеки, зменшення кількості правопорушень,забезпечення безпеки населення та територіальних програм зайнятості у наданні допомоги особам, які перебувають у складних життєвих обставинах між Волноваським районним центром зайнятості районним центром зайнятості укладено меморандум про співпрацю у 2019 році. Особи, звільнені від відбування покарання у разі звернення до Волноваського районного центру зайнятості беруться на облік, та мають право на першочергове отримання послуг у центрі зайнятості. Вищезазначені особи у 2018 та поточному році до Волноваського районного центру зайнятості не звертались, у разі їх звернення, їм будуть надаватись послуги відповідно з вимогами законодавства України про зайнятість.

ВИСТУПИЛИ:

Сидоренко О., звернула увагу присутніх, що зараз у районі багато вакантних посад, на яких може працювати дана категорія населення, як приклад Новотроїцьке рудоуправління, але нажаль особи які звільнились не мають бажання працювати на підприємствах.

Сечина В., повідомила, що всі особи які звертаються до фахівців Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді отримують консультативну допомогу, щодо можливості працевлаштування у Волноваському районі.

Кучеренко Ю., зазначив що існує проблеми, які сприяють ситуації працевлаштування, а саме – нелегальне працевлаштування та низький рівень заробітної плати на робочих спеціальностей, невідповідальність вакантних посад кваліфікаційним вимогам до особи, яка має бажання працевлаштуватись.

Заіченко С., повідомила що раніше в районі працювала комісія, яка сприяла виявленню нелегально працевлаштованих. Запропонувала посилити контроль за нелегальним працевлаштуванням.

ВИРІШИЛИ:

 1. Посилити роз’яснювальну роботу з питання працевлаштування звільнених осіб;
 2. Посилити контроль за нелегальним працевлаштуванням.

Голосували: «За» одноголосно

 1. V. СЛУХАЛИ:

Про організацію виховної та профілактичної роботи з молоддю та дітьми, які звільнені від відбування покарань з випробуванням.

ДОПОВІДАЛА:

Гром З., яка повідомила, що в Волноваському районі проводиться постійна робота щодо профілактики правопорушень серед дітей. Протягом 2018 року та поточного 2019 року дітей, які звільнені від покарання з випробуванням не було. З метою покращення профілактичної роботи службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з управлінням освіти, сім’ї, молоді та спорту, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Волноваським відділом головного управління Національної поліції в Донецькій області розроблений та затверджений план заходів профілактичної роботи з сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах, попередження правопорушень, бездоглядності серед дітей, насильства в сім’ї на 2019 рік. З метою усунення причин та умов, що сприяють вчиненню дітьми правопорушень та стосовно дітей, які перебувають у конфлікті із законом щомісячно ювенальною превенцією Волноваського головного управління Національної поліції Донецької області направляється списки дітей до служби у справах дітей райдержадміністрації. Згідно статей 3,4 Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спільні установи для дітей» фахівці служби у справах дітей райдержадміністрації представляють інтереси дітей в судах, проводять профілактичну роботу з дітьми та їх батьками(опікунами, піклувальниками).   Щоквартально служба у справах дітей райдержадміністрації направляє списки неповнолітніх, які скоїли правопорушення до управління освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації та центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для посилення профілактичної роботи. Відповідно до ст. 4 Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», згідно плану роботи служба у справах дітей проводить перевірку організації виховної роботи в школах району з урахуванням стану злочинності, правопорушень, соціального захисту дітей. Протягом 3 кварталів 2019 року здійснено 4 перевірки навчальних закладів району, а саме Степнянської ЗОШ, Петрівської ЗОШ, Ольгинської ЗОШ та Кирилівського НВК. Крім того проведені профілактичні бесіди з учнями Волноваської вечірньої (змінної) школи, Миколаївської ЗОШ, Андріївської ЗОШ, Петрівської ЗОШ,           Степнянської ЗОШ, Ольгинській ЗОШ та Кирилівського НВК. Службою у справах дітей райдержадміністрації проводиться комплексна профілактична робота з дорослою аудиторією Волноваського району, щодо профілактики скоєння правопорушень дітьми, так на базі Валер’янівської ЗОШ службою у справах дітей Волноваської райдержадміністрації спільно з ювенальною превенцією Волноваським відділ поліції ГУНП в Донецькій області прийняли учать на загальношкільних батьківських зборах           Валер’янівської ЗОШ, проведена комплексна профілактична робота з батьками, а саме здійсненний виступ на загальношкільних               батьківських зборах. В кожному навчальному закладі, за рекомендацією служби у справах дітей райдержадміністрації, розроблені куточки правових знань, куточки для батьків, з яких можна дізнатися про адміністративну відповідальність за ухилення від виконання батьківських обов’язків, про відповідальність за жорстоке поводження з дітьми, про кримінальну відповідальність неповнолітніх. Неповнолітні, які скоїли злочини перебувають на внутрішкільному обліку в навчальних закладах, за ним закріплені педагоги-наставники на всіх дітей заведені щоденники педагогічного спостереження. Щонеділі працівники служби у справах дітей райдержадміністрації надають тематичні матеріали на веб-сайт райдержадміністрації щодо недопущення скоєння неповнолітніми правопорушень, попередження бездоглядності, насильства в сім'ї, пропаганди сімейних форм виховання.

ВИРІШИЛИ:

 1. Інформація прийняти до відома
 2. Підготувати та надати пропозиції, щодо покращення контролю за неблагонадійними сім’ями, роботи з дітьми, що опинились в складних життєвих обставинах.

 

Голосували «За» одноголосно

 

VІ. СЛУХАЛИ:

Про надання спеціалістами Волноваського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді соціально-педагогічних, інформаційних послуг особам, які звільнені з місць позбавлення волі по закінченню терміну відбування покарань, та особам, засуджені до покарань.

ДОПОВІДАЛА:

Сечина В., повідомила, що протокольні доручення, щодо роботи з звільненими особами виконані. Робота з звільненими особами ведеться за графіком (понеділок та вівторок) та в окремій кімнаті, до роботи залучаються представники «Центра пробації», психологи та представники центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представники міжнародних організацій. З початку 2019 року звернулись 11 чоловік які отримали допомогу.

ВИРІШИЛИ:

 1. Інформацію прийняти до відома.

Голосували «За» одноголосно

Секретар

спостережної комісії                                                            В. Осіння

Друк

Про прийняті на засіданні спостережної комісії при Волноваській райдержадміністрації 26.09.2019 року рішення

Відповідно до вимог пункту 20 постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2004 року № 429 «Про затвердження положень про спостережні комісії та піклувальні ради при спеціальних виховних установах» спостережна комісія

ВИРІШИЛА:

 1. Інформацію прийняти до відома;
 1. Секретарю спостережної комісії (Осінній):
  • За результатами засідання, інформацію розмістити на сайті райдержадміністрації;
  • Інформувати громадськість через засоби масової інформації;
 1. Членам спостережної комісії внести пропозиції, щодо підвищення якості роботи з неблагонадійними сім’ями;
 1. Волноваському районному центру зайнятості (Кучеренко)

4.1. Посилити роз’яснювальну роботу з питання працевлаштування звільнених осіб;

4.2. Посилити контроль за нелегальним працевлаштуванням;

 1. Службі у справах дітей райдержадміністрації (Гром) підготувати та надіти пропозиції, щодо покращення контролю за неблагонадійними сім’ями, роботи з дітьми, що опинились в складних життєвих обставинах.

Голова спостережної комісії

при Волноваській райдержадміністрації                            О. Сидоренко

Друк

 • Ban Pr
 • Ban Urad
 • Ban Vr
 • Ban Don

© 2021  Волноваська районна державна адміністрація. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.

logo
Донецька область,
   м. Волноваха, вул. Героїв 51 ОМБр, 1
  +38(06244) 4-14-37