ЗВІТ Волноваської районної державної адміністрації про повторне відстеження результативності регуляторного акта.

 1. 1. Вид та назва регуляторного акта

Розпорядження голови райдержадміністрації від 20 серпня 2018 року № 440 «Про затвердження Умов конкурсу з перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі Волноваського району (внутрішньорайонний маршрут) (зі змінами), зареєстроване в Головному територіальному управлінні юстиції у Донецькій області 12 вересня 2018 року за № 214/2656.

 1. Назва виконавця заходів з відстеження результативності

Сектор з питань правової роботи, запобігання та виявлення корупції Волноваської районної державної адміністрації.

 1. Цілі прийняття акта

Регуляторний акт розроблено згідно із Законом України «Про автомобільний транспорт», Порядком проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03 грудня 2008 року № 1081.

Основними цілями прийняття цього регуляторного акта є:

забезпечення якісної та ефективної підготовки райдержадміністрації до проведення конкурсів з перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі Волноваського району (внутрішньорайонний маршрут);

встановлення чітких та прозорих умов проведення конкурсу по визначенню перевізників для роботи на приміських автобусних маршрутах;

створення умов для розвитку повноцінної конкуренції та обмеження монополізму у сфері перевезень пасажирів та їх багажу на автобусних маршрутах загального користування;

максимальна легалізація діяльності всіх суб’єктів господарювання у сфері транспортних послуг;

захист прав споживачів пасажирських транспортних послуг.

 1. Строк виконання заходів з відстеження результативності

Повторне відстеження результативності регуляторного акту здійснювалося

з 25.02.2020р. по 25.03.2020р.

        

 1. Тип відстеження

Повторне відстеження.

        

 1. Метод одержання результатів відстеження результативності

Повторне відстеження результативності регуляторного акта здійснювалося шляхом використовування інформації щодо суб'єкту господарської діяльності, який згідно укладеного договору забезпечує регулярні перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі Волноваського району (внутрішньорайонний маршрут), ефективності оновлення парку транспортних засобів, зменшення скарг та звернень громадян.

 

 1. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних

Повторне відстеження результативності регуляторного акту здійснено на підставі аналізу даних щодо кількості договорів та терміну їх дії, укладених з автомобільними перевізниками, діючих зобов'язань перевізників щодо оновлення транспортних засобів, які залучені до перевезень, та ефективності виконання зазначених зобов'язань, а також аналізу діючих законодавчих актів з питань проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування.

 1. Кількісні та якісні значення показників результативності

Згідно з пунктом 21 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 № 1081, райдержадміністрація забезпечує проведення конкурсів з визначення автомобільних перевізників для обслуговування на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі Волноваського району (внутрішньрайоні маршрути), самостійно.

         Внаслідок впровадження даного регуляторного акта отримані такі значення показників результативності:

Показники

Одиниця виміру

2018 рік

2019 рік

Кількість проведених райдержадміністрацією конкурсів з перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі Волноваського району (внутрішньорайонний маршрут)

од.

0

1

Кількість суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з організацією пасажирських перевезень

од.

2

2

Кількість скарг від населення щодо надання послуг перевізниками з перевезень пасажирів населенню району

од.

2

0

Рівень поінформованості юридичних та фізичних осіб з основних положень акта

%

100%

100%

Кількість укладених

райдержадміністрацією договорів з автоперевізниками

од.

0

6

 

Пропозицій від суб'єктів господарювання, які провадять діяльність з надання послуг пасажирських перевезень на приміських автобусних маршрутах загального користування, чи інших зацікавлених сторін щодо внесення змін до регуляторного акта не надходило.

 1. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

В результаті реалізаціїі даного регуляторного акта забезпечено проведення прозорого конкурсу з перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування та зменшені передумови для корупційних дій.

Цілі досягатимуться за рахунок встановлення прозорих та передбачуваних умов при проведенні конкурсу з перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування.

Враховуючи, що майже усі передбачені регуляторним актом процедури базуються на вимогах чинного законодавства у сфері автоперевезень, виконання вимог регуляторного акта забезпечуватиметься виконанням відповідних нормативних актів.

Негативного впливу дії регуляторного акта не очікується.

Оскільки  настання будь-яких негативних наслідків за результатами введення в дію положень цього регуляторного акта не прогнозується, характеристика механізму повної або часткової компенсації можливої шкоди у разі настання очікуваних наслідків дії акта не розроблялась.

Застосування суб’єктами господарювання регуляторного акта в практичній діяльності створить рівні умови для отримання суб’єктами господарювання права на участь у конкурсі з перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території Волноваського району, стимулюватиме розвиток конкуренції на конкурсній основі, створить прозорий механізм діяльності органів виконавчої влади.

Також, впровадження регуляторного акта забезпечує, у відповідності до вимог статті 5 Закону України «Про автомобільний транспорт», досягнення балансу інтересів суб'єктів господарювання, громадян та держави, стимулює автомобільних перевізників вживати заходів спрямованих на оновлення парку автотранспортних засобів.

Результати реалізації положень, враховуючи кількісні та якісні значення показників результативності, свідчать про те, що регуляторний акт має відповідний ступінь досягнення визначених цілей.

 

Завідувач сектору з питань

правової роботи, запобігання

та виявлення корупції райдержадміністрації                           Ольга Ягупова

25.03.2020

 • Ban Pr
 • Ban Urad
 • Ban Vr
 • Ban Don

© 2020  Волноваська районна державна адміністрація. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.

logo
Донецька область,
   м. Волноваха, вул. Героїв 51 ОМБр, 1
  +38(06244) 4-14-37