Гірка пам'ять війни очима спеціаліста архівного відділу

 

Україна моя у вогні,

у земному раю стріляють… Розлетілись, мовчать солов’ї  –

темні ворони в небі кружляють. Україна кайдани рве, кращі хлопці стають до зброї.

Лютим звірем душа реве,

не бояться вогню герої.

Україна моя у вогні…

Анастасія Дмитрук

       Для України 2014 рік був багатий на історичні події, які вплинули не лише на долю нашої держави, а й на міжнародні відносини. За 2014 рік політична Україна змінилася до невпізнання. Події 18-22 лютого 2014 року торкнулись і вплинули на життя чи не кожного українця.   Ці 5 драматичних днів мали вплив на подальший перебіг політичних процесів.  Невдовзі по анексії Криму, у квітні  почалися  тривожні події  на  Сході. Тоді у Донецьку та Луганську після захоплення адміністративних будівель було проголошено створення так  званих «народних республік».  У середині квітня  в. о. Президента України Олександр Турчинов підписав Указ про початок антитерористичної операції, котра триває й досі, та  має  назву  операція об’єднаних сил. Шість років тому, в лютому 2014 року, розпочалася російсько-українська війна. Російська Федерація, порушуючи норми та принципи міжнародного права, двосторонні та багатосторонні угоди, анексувала Автономну Республіку Крим і Севастополь, окупувала окремі райони Донецької та Луганської областей. В Україні почалися бойові дії,  внаслідок  яких гинуть  люди. Майже 1,5 мільйона мешканців Сходу України вимушено покинули домівки . . . 

Продовжити

Про роботу архівного відділу Волноваської райдержадміністрації за 2020 рік

     1.Формування НАФ.

       До архіву на державне зберігання прийнято 900 од. зб. До держархіву області передано 1 фонд – відділ Держаземагенства у Волноваському районі на 150 од. зб.

  1. Здійснення контролю за станом діловодства та архівної справи

        Протягом 2020 року було проведено 13 тематичних перевірок.

Продовжити

День пам’яті жертв Голодомору.

    Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Там багато сторінок вписано кривавими і чорними кольорами. Кожного року в Україні прийнято вшановувати пам’ять загиблих від штучного голоду, організованого радянською владою в XX столітті. Цей День щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада. У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років.

Продовжити

До Дня працвників сільського господарства.

     День працівників сільського господарства - свято, що традиційно підсумовує кропітку працю аграріїв, завершує хліборобський рік, сповнений хвилюваннями і турботами про врожай. Сільська праця необхідна кожному. Недарма в усі часи людей, які обробляють ниву, називали годувальниками. Працювати на землі, особливо у нас, часто буває в край нелегко, але завдяки відповідальності, відданості справі та високій майстерності сільське господарство у Волноваському районі живе і є головною надією і опорою.

Продовжити

ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЯМ УКРАЇНИ! ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ, ВМИРАЮТЬ ВОРОГИ!

ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЯМ УКРАЇНИ!

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ, ВМИРАЮТЬ ВОРОГИ!

      Згідно Указe Президента України від 23 серпня 2019 року № 621, День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, відтепер офіційно відзначається щорічно 29 серпня. Відповідно плану заходів з відзначення у 2020 році Дня пам’яті захисників України, акцентується увага на проведенні 29 серпня о 10:00 загальнонаціональної хвилини мовчання, покладання квітів до могил учасників АТО, започаткуванні нових традицій вшанування полеглих героїв: встановлення у цей день на могилах зменшених копій Державного прапора України та використання під час заходів у якості символу трагічних подій – квітки соняха.

Продовжити

Трагедія Бабиного Яру.

Бабин Яр - одне з всесвітньо відомих місць трагедій, які стали символом Голокосту, урочище на північно-західній околиці Києва. За два дні 29 та 30 вересня 1941-го року, по офіційним історичними свідченням, там розстріляли майже 34 тисячі євреїв. Це були не лише жителі Києва, а і біженці з окупованих українських регіонів, що прибули до міста у надії на порятунок.

Продовжити

  • Ban Pr
  • Ban Urad
  • Ban Vr
  • Ban Don

© 2020  Волноваська районна державна адміністрація. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.

logo
Донецька область,
   м. Волноваха, вул. Героїв 51 ОМБр, 1
  +38(06244) 4-14-37